“Şartlı Taraftar Destek Platformu” FanSupport, Web Summit 2022’de ilgi odağı oldu

Dünyanın en büyük teknoloji konferanslarından biri olan Web Summit 2022, 1-4 Kasım tarihleri arasında Lizbon’da düzenlendi. Yeni teknolojilerin nabzının tutulduğu etkinlikte, dünyanın ilk ve tek “Şartlı Taraftar Destek Platformu” FanSupport da yerini aldı. Konferansa katılımı kabul edilen sayılı Türk girişim şirketlerinden biri olan FanSupport, dört gün boyunca global girişim ekosistemiyle buluşma fırsatı buldu. 

 

İnovatif taraftar destek modeliyle spor ekonomisinin dijital dönüşümüne katkı sağlayan dünyanın ilk ve tek şartlı taraftar destek platformu FanSupport, 1-4 Kasım tarihlerinde Lizbon’da düzenlenen Web Summit 2022’de yatırımcılarla buluştu.  

 

FanSupport, dünyanın dört bir yanından 2.300 girişim ve 800 yatırımcı dahil olmak üzere 80 bin ziyaretçiyi ağırlayan Web Summit’te kurduğu standında benzersiz platformunu tanıttı. Zirve kapsamında dünyaya açılımını sağlayacak uluslararası yatırımcı görüşmeleri gerçekleştiren FanSupport, oldukça verimli bir deneyim yaşadı. FanSupport; başta ABD, Avrupa, Uzak Doğu ve Körfez Bölgesi olmak üzere birçok Venture Capital yatırım fonunun ve yatırımcının ilgi odağı oldu.  

 

Yüzde 100 Türk yazılımcılar tarafından geliştirildi

FS Teknoloji A.Ş. bünyesinde yüzde 100 Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen FanSupport, spor endüstrisinde eşi benzeri olmayan bir destek modeli sunuyor. IOS, Android ve Harmony OS platformları üzerinden mobil uygulama olarak hizmet veren FanSupport, “Şartlı Taraftar Desteği” modeli ile konvansiyonel bağış sistemlerinin yanında, dijital ve yenilikçi bir platform olarak sürdürülebilir bir kaynak sağlıyor.

 

Koşullu destek modelleri

 FanSupport platformunda, “müsabaka destekleri”, “transfer destekleri” ve “genel başarı destekleri” gibi farklı koşullu destek modelleri bulunuyor. Taraftarlar, müsabaka destekleri ile kulüplerinin maçı kazanması şartıyla, transfer destekleriyle; oyuncunun transfer edilmesi şartıyla, genel başarı destekleri ile de lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası’nın kazanılması, uluslararası turnuvalara katılım veya tur atlanması gibi konularda koşullu destek olabiliyor. Hedeflenen başarı gerçekleşmediğinde ise yapılan destekler taraftara iade ediliyor.

 

 Taraftar kulübünün yanında 

FanSupport platformunun kulüplerle yaptığı anlaşma doğrultusunda, taraftarlar müsabaka sonuçlarına, oyuncuların transfer edilmesine, kazanılacak kupalara ve uluslararası kupalarda tur atlama gibi başarılara, şartlı şekilde destek olabiliyor. Bu sayede hem kulüpler kazanıyor hem de takımına gönülden bağlı olan taraftarlar şartlı destek vererek; kulübün hedeflerine ve ihtiyaçlarına ulaşmasında pay sahibi oluyor. Taraftarlar, kulübün güncel kampanyalarını platform üzerinden takip ederek, hangi koşulların gerçekleşmesi şartıyla destekte bulunacağını kendisi belirliyor ve yapılan destekleri sistem üzerinden anlık olarak görüntüleyebiliyor. Taraftarlar, platform üzerinden kulüplere koşulsuz destek verme imkânına da sahip oluyor. 

 

50 ülkede patent başvurusu, 60 ülkede marka tescili 

FanSupport, Türkiye’de spor kulüpleriyle iş birliğini sürdürürken, geliştirdiği ürün ve hizmetleri global ölçeğe de taşımayı hedefliyor. FanSupport’un “Koşullu Destek Sistemi” ile ilgili olarak; gelişmiş 50 ülkede patent başvurusu ve 60 ülkede marka tescili yapıldı. Ayrıca platformun uluslararası alandaki faaliyetlerinin koordine edilmesi için İsviçre ofisi kuruldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı