Polisan Holding, 11 Kasım’da 54 Dönümlük Alana 3 Bin Ağaç Dikti

Polisan Holding, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Dilovası’nın Tavşanlı Bölgesi’ne 3 bin ağaç dikti. Temmuz ayında gerçekleşen yangında tahrip olan 54 dönümlük alanın ağaçlandırıldığı etkinliğe, Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, boya, kimya ve liman yatırımlarının üst düzey yöneticileri, Polisan çalışanları ve Polisan Ortaokulu öğrencileri katıldı. 

 

Kocaeli Bölgesi’nin öne çıkan markalarından Polisan Holding, kimya, boya, liman işletmeciliği yatırımlarının bulunduğu Dilovası’na, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 3 bin ağaç dikti. Ağaçlandırma çalışması, Dilovası’nın Tavşanlı Bölgesi’nde Temmuz ayında çıkan yangında tahrip olan 54 dönümlük alanda gerçekleştirildi. 

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan dikim çalışmalarına, Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, boya, kimya ve liman yatırımlarının üst düzey yöneticileri ile çalışanlar katıldı. Dilovası Polisan Ortaokulu öğrencileri de etkinliğe katılarak ağaç dikti. 

Birbirinden renkli anların yaşandığı etkinlikte, çocuklara ağaç dikimi ve bakımı hakkında da bilgi verildi. 

 

‘Doğayı Korumak İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz’

Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, etkinlik sonrası yaptığı kısa açıklamada, “Son dönemde yaşanan ve sayıları gittikçe artan orman yangınları bizi derinden üzüyor. Burası da yangında küle dönen ormanlık alanlardan biri. Yangın sonrası doğanın kendini korumasına yardım etmek ve biyoçeşitliliğe destek sunmak için çalışanlarımızla, öğrenci kardeşlerimizle bugün buradayız. 3 bin ağaç diktik. Aslında işin en kolay kısmı bu, önemli olan bundan sonrası yani ormanı koruma ve büyütme süreci. Bugün dünyada iklim değişikliğine bağlı olarak birçok felaket yaşanıyor. Ormanlık alanlarımızı korumadığımız, doğayı ve suyu çöplerle zehirlediğimiz için karşı karşıya kaldığımız bu felaketlerle ancak birlikte mücadele ederek başa çıkabiliriz” dedi. 

 

‘Dünyaya En İyi Davranan Holding Olmak İstiyoruz’ 

CEO Mehmet Hacıkamiloğlu, iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarının tüm faaliyet alanlarında ve operasyonlarında etkin bir şekilde uygulandığını belirterek, 2012 yılından beridir yürüttükleri projelerin sonucu olarak karbon emisyonunu yüzde 53 oranında azalttıklarını da sözlerine ekledi. Mehmet Hacıkamiloğlu, şunları kaydetti: “Genel müdürlük binamızda, üretim tesislerimizde ve operasyon sahalarımızda yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjinin kullanım oranını yüzde 50’ye çıkardık. Hedefimiz oranı yüzde 100’e çıkarmak; şu anda bu projelerin üzerinde çalışıyoruz. Bunu önemsiyoruz; çünkü karbon emisyonu büyük oranda enerjiden kaynaklanıyor. Fosil yakıtların yerini yenilenebilir, doğa dostu enerji kaynaklarının alması için yatırımlar yaptığımız gibi, bu bakış açısının yerleşmesine hizmet edeceğine inandığımız her türlü proje, etkinlik ve çalışmanın içinde yer almaya özen gösteriyoruz. Sahip olduğumuz kimya ve boya fabrikasını yeşil fabrika standartlarına göre yeniden inşa ettik ve üretimlerimizi bu fabrikalara taşıdık. Ayrıca yağmur suyu hasadı yapıyoruz. Enerji ve su tasarrufuna katkı sağlayan prosesler geliştirdik ve başarı ile uyguluyoruz. Yürüttüğümüz bütün çalışmalarla şirketlerimizin karbon ayak izini düşürmeye çalışıyoruz.  Ana hedefimiz dünyanın en büyük holdingi olmak değil; dünyaya en iyi davranan olmak.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı