Gençlik Dostu Belediye

Gençlerin eğitim faaliyetlerine katkı sağlamak, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerine destek olmak amacıyla Sivas Belediyesi ile Kemal İbni Hümam Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

 

Protokol imza törenine; Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Kemal İbni Hümam Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkan Vekili Abdüsselam Bulut katıldı.

 

Gençlik faaliyetlerine önem verdiklerini belirten Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “İlimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla dönem dönem farklı projelerde bir araya geliyoruz. Onlardan biri olan Kemal İbni Hümam Vakfı ile gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleriyle alakalı iş birliği protokolü imzalıyoruz. Vakfın bünyesinde bulunan gençlik merkezlerinde onlara yönelik çalışmalar yapmak üzere ortak projelere imza atacağız. Şehrimizin tüm dinamiklerini, tüm renklerini sürece dâhil edebilmek, ortak aklı harekete geçirebilmek ve şehrimize birlikte hizmet edebilmek adına geçmişte olduğu gibi önümüzdeki süreçlerde de kurumlarımızla birlikte projeler geliştiriyoruz. Bugün imzalayacağımız bu protokolle şehrimizin 3 farklı noktasında bulunan gençlik merkezlerinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri hayata geçirerek genç dostu belediyecilik anlayışıyla hizmet vereceğiz. Bu anlamda güç birlikteliği yaparak gençlerin, medeniyetimizin temel değerlerine ilişkin farkındalığının artırılması ve gelenekten beslenen yeniliğin bu değerler eşliğinde harmanlanarak güçlü bir gelecek inşa edilmesi yolunda çalışmalar yapacağız. Şanlı geçmişimize, bizi biz yapan değerlere bağlı,  geleceği inşa etme iddiası ve iradesi olan gençlerin, gönüllülük ve fedakârlık temelinde, kardeşlik anlayışı içerisinde büyük hedeflere yürümelerini amaçlıyoruz” dedi

 

“Genç nesillere daha güzel bir Sivas bırakmak adına çalışmalar yapan Başkanımız Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyoruz” diyen Vakıf Başkan Vekili Abdüsselam Bulut ise “3 gençlik merkezimizde ortak çalışmalar yaparak gençlerimizde farkındalık oluşturacak projelere imza atacağız. Milli ve manevi duygulara haiz gençlik yetiştirebilmek adına yapacağımız çalışmalara destek veren Başkanımız ve ekibinden Allah razı olsun. Görevlerinde kendilerine ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı