TSB Genel Sekreter Yardımcılığı’na Balkır Demirkan Atandı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli: “Sigortacılık bilgisi ve uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Balkır Demirkan, sigorta ve özel emeklilik sektörünün çatı kuruluşu TSB’ye ve sektörümüze değer katmaya devam edecek.”

 

Sigortacılık alanında 20 yıla yakın tecrübesi bulunan Balkır Demirkan, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Genel Sekreter Yardımcılığı’na atandı.

 

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli atamaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

 

“Türkiye Sigorta Birliği olarak, ekonomimize katma değer sağlamak, sektörümüzü büyütmek, ürünleri sigortalılar lehine geliştirerek yaygınlaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki ‘Sigorta Kıymet Bilmektir’. Bu vizyonumuz doğrultusunda, 13 yıldır TSB bünyesinde değerli çalışmalar yürüten Balkır Demirkan’ın, sigortacılık bilgisi ve uzun yıllara dayanan tecrübesiyle sigorta ve özel emeklilik sektörünün çatı kuruluşu TSB’nin başarılı faaliyetlerine ve sigortacılık sektörüne katkılarını sürdüreceğine inanıyorum.”

 

Balkır Demirkan’ı yeni görevi için tebrik eden Başkan Benli şöyle konuştu: "Sigorta ve özel emeklilik sektörünün çatı kuruluşu TSB’yi, kariyer basamaklarının en üst seviyesi olarak konumlamak için yapılanmamız üzerinde titizlikle duruyor, sektörümüzün kıymetli isimlerini aramıza katarak gücümüze güç katıyoruz. Sayın Demirkan’ın TSB yönetiminde yer alması bu amacımızı destekleyen bir adım oldu.” 

 

Balkır Demirkan kimdir?

2009 yılından itibaren Türkiye Sigorta Birliği ‘Kaza Sigortaları İnceleme ve Araştırma Komitesi’ üyesi ve başkanlığı görevleri, ‘Doğrudan Tazmin Çalışma Komitesi’, ‘Sahte Hasar Çalışma Komitesi’, Kötü Riskler Havuzu Projesi, Bireysel Sigortalar Komitesi, SBM Raporlama Komitesi ve çeşitli alt komite ve çalışma gruplarında görev aldı.

 

1 Eylül 2022 tarihinde TSB Genel Sekreter Yardımcılığı’na atan Demirkan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nde lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi’nde yüksek lisans (MBA) yaptı. Kariyerine 1998 yılında İktisat Bankası’nda Müfettiş olarak göreve başlayan Balkır Demirkan, sigorta sektörüne 2002 yılında AXA Sigorta ile adım attı. Burada İç denetim, Hasar, Bireysel Teknik ve Teknik Operasyonlar konusunda çeşitli görevler aldı ve Genişletilmiş İcra Kurulu üyeliklerinde bulundu. 2016 yılında Ethica Sigorta’nın Teknik, Hasar, Reasürans ve Hukuk’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu. 

 

2017-2021 yılları arasında Sigorta Tahkim Yönetim Kurulu üyeliği görevinde de bulunan Demirkan, sigorta şirketleri ile sigorta sektörü kurumlarına Fiyatlama, UW, Hasar, Uyum, IFRS, Sigorta Yönetimi danışmanlıkları yaptı.

 

Sigortacılık ve ilgili konularda makaleleri bulunan Demirkan, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nda (TSEV) kaza sigortaları ve fiyatlandırma üzerine eğitimler veriyor. Mimar Sinan Üniversitesi’nde konuk konuşmacı olarak uzmanlığını paylaşıyor. Sigorta tekniğine ilişkin çeşitli değerlendirmelerini Sigorta Teknik adlı blog aracılığıyla takipçileriyle ile paylaşan Balkır Demirkan, iyi derecede İngilizce biliyor. Demirkan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı