Lider kripto para borsaları neden Busan şehri ile ortaklık kuruyor

İki hafta içinde üç büyük kripto borsası Binance, FTX ve Huobi Güney Kore'nin blok zinciri altyapısının geliştirilmesini sağlamak için Busan Şehir Hükümeti ile anlaşma imzaladı.

 

Güney Kore, ülke sürekli olarak küresel kripto alanının ön saflarında yer alırken, çeşitli ortaklıkların duyuruları da blok zinciri endüstrisinde de bir atılımda olduklarını işaret ediyor. Kripto kışının ortasında gerçekleşen bu olan ortaklıklar, ülkenin blok zinciri altyapısının gelişimine yeni bir ivme katacak ve oyunu tüm endüstri için yukarı taşıyacak.

 

Huobi'nin başarısının arkasındaki nedenler

2013 yılında kurulan Huobi, gerçek anlamda küresel ölçekte faaliyet gösteren ve en yüksek işlem hacmine sahip ilk kripto para borsalarından biridir. Aynı zamanda, faaliyet gösterdiği birçok yerde lisans alarak dünya çapında uyumlu büyümeyi takip ederek globalleşen ilk birkaç dijital borsa arasında yer almaktadır. 2021 Aralık ayında Kore Finansal Hizmetler Komisyonu'ndan (FIU) alınan bir lisansla Güney Kore'de ofis kuran Huobi, piyasadan, tüketicilerden ve düzenleyicilerden geniş bir tanınırlığa sahiptir.

 

Huobi'nin ilk hamle avantajları

Huobi'nin Güney Kore'deki fiziksel varlığı, Busan ile anlaşma imzalayan diğer iki borsaya kıyasla ona belirgin bir avantaj sağlıyor. Bu, onu Güney Kore'de yerel bir uyumluluk platformuna sahip tek dijital varlık borsası yapıyor.

 

Halihazırda Güney Kore'de bir ofisi olmasının yanı sıra Huobi, Kore blok zinciri endüstrisi ile yakın bağları olan kendi blok zinciri işinin geliştirilmesinde büyük yerel gruplarla güçlü ilişkiler geliştirmiştir. Yerel kuruluşu Huobi Kore, karşılıklı faydaları vurgulayan bir yaklaşımla Kore'deki diğer şirketlerle yenilikçi iş girişimlerini de araştırdı. Diğer iki borsa ile karşılaştırıldığında, Huobi'nin Kore pazarına yönelik derin bilgi ve anlayışı, Busan'daki blok zinciri işinin gelişimi için yelkenlerine daha fazla rüzgar koyacaktır.

 

Ek olarak Huobi, Busan Dijital Para Birimi Borsası için Ar-Ge, teknoloji ve finansman sağlayacak ve Busan yerel borsasının teknolojik yenilik çabalarını desteklemek için teknik yetenekler istihdam edecek.

 

Son beş yılda Busan, kendisini Güney Kore'nin önde gelen blok zinciri merkezi olarak konumlandırmak için çeşitli girişimler ve ortaklıklar kurdu. Ülke, özel cüzdan işlemlerini yasaklayan ve öngörülen miktarı aşan işlemlerin bildirilmesini zorunlu kılan, dünyanın en katı kripto düzenlemelerinden bazılarına sahip ve yerel borsalar sıkı gizlilik yasalarına tabi. Bu önlemlere rağmen, Güney Kore'nin kripto para piyasası 2021 sonunda toplam 15,3 milyon kayıtlı kullanıcıyla 45,9 milyar dolar değerindeydi. Ülke halihazırda tescilli bir blok zinciri tabanlı kimlik sistemi ve blok zincirle çalışan bir ehliyet platformu başlattı.

 

Coindesk Kore'ye göre, Busan şehrinin dijital varlık borsası kurmak için planları var. Bunlar, menkul kıymet token tabanlı dijital varlık işlemleri için bir ekosistem oluşturmayı ve bölgesel endüstrileri teşvik etmeye odaklanan dijital varlıklar için bir iş modeli getirmeyi içeriyor.

 

Busan'ın sağlam bir blok zinciri ekosistemi oluşturmasına en iyi kim yardımcı olabilir?

Üç borsa ile imzalanan anlaşmaların gösterdiği gibi Busan'ın blok zinciri altyapısını sürdürecek güçlü rakipler yok. Geniş bir ürün ve teklif portföyüne sahip dünyanın önde gelen blok zinciri ekosistemi olarak Binance, rekabette avantajlı olsa da Huobi, Binance'i birçok açıdan takip eden, blok zinciri uygulamalarında tartışmasız bir öncü ve liderdir. Huobi, kuruluşundan bu yana, dijital çağda endüstrinin gelişimini güçlendirmek amacıyla sağlam blok zinciri altyapısı oluşturmaya kendini tamamen adamıştır. Huobi, OptimismPBC ve zkSync gibi yüksek kaliteli Katman 2 projelerine yatırım yaptı ve acil zorlukların üstesinden gelmek için yüksek potansiyele sahip proje ekipleriyle ortak olmaya hevesli.

 

Huobi, Asya'da önemli bir kullanıcı tabanına ve yüksek marka bilinirliğine sahiptir ve 2021 ticaret hacmi dünyanın ilk üç borsası arasında yer almaktadır. Busan Dijital Varlık Borsası’nı kurarken, Huobi'nin risk yönetimi, teknolojik ve finansal gücü, onu sadece birkaç borsanın eşleşebileceği güçlü bir konuma yerleştirdi.

 

Huobi'nin alım-satım platformu ayrıca piyasa krizleriyle kararlı bir şekilde başa çıkma konusunda güçlü bir geçmişe sahip. Birçok büyük platformun bir likidite kriziyle karşı karşıya olduğu veya mevduat ve para çekme işlemlerini askıya aldığı boğa-ayı piyasasındaki oynaklık zamanlarında, Huobi normal şekilde çalışmaya devam etti. Sağlam bir finansal pozisyonu korudu, tüm kullanıcı yükümlülüklerini yerine getirirken kullanıcı haklarını korudu ve varlık güvenliğini karşıladı. Çıkarılması gereken sonuç, Huobi'nin piyasa döngüleri boyunca stres testinden geçmiş, iyi bilenmiş bir kriz yanıt mekanizmasına sahip olduğudur. Bu değerli “savaş” deneyimi, Busan Dijital Varlık Borsası’nın operasyonlarını başlatmak için faydalı olacaktır.

 

Ayrıca, üç borsa arasında Huobi, Asya pazarlarına ilişkin derin bilgiyi ve oradaki en geniş hizmetleri sunuyor. Bunlar dikkate alındığında, yerel blok zinciri geliştirme ve kullanıcı hizmetlerini teşvik etmek için Busan ile ortaklık yapma konusunda Huobi'ye güçlü bir avantaj sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 12000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı